Slavnostní otevření nově zrekonstruované tělocvičny

admin Novinky

23. září 1997 se zapsalo do historie naší školy jako den, kdy spatřila světlo světa nová školní tělocvična. 20. září 2022 na tento příběh navazuje a do školních dějin se zapisuje jako čas, kdy tento prostor získává po 25 letech svou novou tvář.

Slavnostní akci, která se uskutečnila včera v poledních hodinách, přijeli podpořit představitelé Zlínského kraje radní Zuzana Fišerová a Zbyněk Fojtíček. Nechyběli ani zástupci města Uherský Brod starosta Ferdinand Kubáník a místostarosta Petr Vrána.

„Studenti SPŠOA, ale také široká veřejnost, si tak mohou nově užívat zdravého pohybu ve specializovaných prostorech školní tělocvičny,“ uvedl k rekonstrukci ředitel školy, Rostislav Šmíd. Ta je řešena tak, aby splňovala nejenom potřebné podmínky pro tu nejširší škálu sportů a sportovních aktivit, ale také šetřila zdraví sportovců. Speciální elastická podlaha pro tlumení nárazů, vzduchotechnika zajišťující přiliv čerstvého vzduchu, kvalitní osvětlení, lepší akustika, lezecká zeď, ale také nová paleta barev, moderní design a nové sociální zařízení. To vše nyní nabízí nově zrekonstruovaná školní tělocvična.

Celková investice na tuto rozsáhlou rekonstrukci činila přes 7,7 mil. korun, přičemž více než 4 mil. byly škole poskytnuty z dotace Národní sportovní agentury. Zbylou část dofinancoval Zlínský kraj. Stavební práce byly započaty koncem minulého školního roku a dokončeny na začátku stávajícího. Díky tomu tak došlo jen k minimálnímu omezení výuky studentů SPŠOA, kteří v tomto období běžně využívají prostor multifunkčního venkovního hřiště vybudovaného před pěti lety.

Průběh rekonstrukce