Soutěž Anglické dny

spsoaub Novinky

V pátek 12. 12. 2014 se konalo školní kolo soutěže Anglické dny. Své síly si mezi sebou poměřili studenti z Předbranské i z Nivnické. 

V této náročné soutěži nestačí být jenom zdatným angličtinářem, důležitým předpokladem k úspěchu je také kreativita, nápaditost a originalita. Ještě před tím, než se studenti pokusili zazářit před nekompromisní porotou v obsazení paní učitelky Blanky Smetanové a Miroslava Bublíka, museli vytvořit poutavou prezentaci některé ze 196 mezinárodně uznávaných zemí světa. Výběr byl tedy opravdu velký a kreativitě se meze nekladly. „Každá prezentace byla výborná, studenti byli perfektní a všichni si dali opravdu záležet.“ Takovými slovy okomentovala výkony našich žáků paní učitelka Smetanová. Vyhrát však může vždy jenom jeden. V našem případě jeden tým. Vítězi letošního ročníku se stali Patrik Tlach a Tomáš Janečka ze třídy ME2. Druhé místo vybojovaly dívky z OA3 Martina Vitásková, Mariana Jílková a Dominika Popelková. Krásné třetí místo obhájily Nela Pavelková a Tereza Šprňová ze třídy SC2.

Pro první dva týmy však soutěž nekončí. Vítězná pětice si brzy zopakuje svá vystoupení, a to proto, aby otestovala své schopnosti i mezi dalšími středoškoláky, a reprezentovala nás tak v krajském kole této soutěže.

                                                                                                                                                                AJé