Stáže v Poslanecké sněmovně a Senátu

LSekaninova Novinky

Stalo se již tradicí, že studenti 3. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost mají možnost zúčastnit se stáží v Poslanecké sněmovně a Senátu Parlamentu ČR. A letošní rok nebyl výjimkou! Dvě studentky třídy VS3 se v minulých dnech vydaly do Prahy, aby zde čerpaly cenné zkušenosti. A jaké to bylo? Přečtěte si, co o svém týdnu v Parlamentu ČR napsaly.

V úterý v brzkých ranních hodinách jsme se společně vydaly na stáže do Parlamentu České republiky.
Ihned po příjezdu do jednotlivých komor Parlamentu ČR nás obě přivítali páni asistenti, kteří se o nás během celého týdne náležitě starali a věnovali se nám.

Během prvního dne jsme si obě prošly různá zákoutí jednotlivých komor – Denisa v Poslanecké sněmovně, Natálie v Senátu. Také jsme měly možnost být přítomny u jednotlivých jednání. Ve středu jsme odpolední hodiny strávily společně v prostorech Senátu ČR, kde nás pan asistent Adamec provedl různými zákoutími, a poté jsme návštěvu zakončily přátelskou debatou s panem senátorem Kunčarem. Ve čtvrtek jsme se díky panu asistentu Smetanovi z PS zúčastnily dvou konferencí, které pořádal Institut moderní politiky ISTAR. První odborná debata se věnovala bezpečnostním hrozbám v současném světě, přítomen zde byl například pan ministr průmyslu a obchodu Jan Síkela nebo také paní předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Druhá konference pak byla zaměřena na umělou inteligenci a její využití v současném školském systému České republiky. Celou stáž jsme společně zakončily v pátek v prostorech Poslanecké sněmovny, kde si nás na starost vzal pan poslanec Hájek.

Celou stáž jsme si obě náramně užily a byly jsme vděčné za tuto možnost, která nám byla poskytnuta.

Denisa Horňáková, Natálie Řešétková, studentky VS3