Studium v USA zdarma

spsoaub Novinky

Máte zájem studovat rok v USA a to zcela zdarma?

Stačí se přihlásit, uspět v konkurenci dalších přihlášených a být mezi deseti vybranými! Pak už v cestě do USA nestojí nic!

Stipendijním výměnný program Future Leaders Exchange (FLEX) umožní středoškolákům strávit školní rok v USA zdarma. Program financuje americké Ministerstvo zahraničí a za čtvrt století existence jím prošlo 27 000 studentů ze 17 evropských a asijských zemí. FLEX se v posledních letech rozšiřuje, v tomto roce o další čtyři evropské země. Letos na podzim se do něj mohou poprvé hlásit i středoškoláci z Česka.

Od ostatních programů, které českým žákům středních škol zajišťují roční studijní pobyt v USA, se FLEX liší především tím, že se za něj nic neplatí. Americká vláda stipendistům uhradí cestovní náklady, zajistí ubytování v prověřené hostitelské rodině a docházku na místní střední škole. Studentům také vyplácí měsíční stipendium na základní osobní potřeby a společenské aktivity.

Ve školním roce 2019-20 může s programem FLEX do USA vyjet deset středoškoláků z Česka. Jde tedy o výběrový program, zkusit to ale může opravdu každý. Stačí do 31. října 2018 vyplnit on-line přihlášku, která je dostupná na odkazu ais.americancouncils.org/flex 

Šanci mají všichni, kdo splňují následující kritéria:

  1. mají české občanství
  2. narodili se mezi 15. 7. 2001 a 15. 7. 2004
  3. v době přihlášky studují v 1. nebo 2. ročníku střední školy (nebo kvintě a sextě v případě víceletých gymnázií)
  4. dobře se učí a dorozumí se anglicky
  5. splňují podmínky pro udělení vstupního víza do USA pro účastníky výměnných studijních pobytů (nejsou tedy například držiteli zelené karty) a nestrávili v USA v posledních pěti letech více než 90 dnů

Případné dotazy ráda zodpoví Kateřina Šantúrová, Country Representative pro Českou republiku (605 187 451, czechia@americancouncils.eu) nebo kontaktujte vyučující AJ Blanku Smetanovou (bsmetanova@spsoa-ub.cz)

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-24710/img/ba1f01dfa3e088dc430a741005b1eaf0.jpg