Testovací aktualita 12

spsoaub Novinky

Zprvu nám počasí moc nepřálo. Ve Vápenicích se zatáhla obloha a padesátka táborníků oblekla pláštěnky a gumáky. Když déšť přidal na hustotě, všichni, kteří letos přijeli tábor strávit v pravěku, se schovali do chýší a vyráběli pravěké nástroje, malovali jeskynní malby a vymýšleli pokřiky.

Tak jsme přečkali jednodenní nepříznivé počasí a tlupy pravěkých lidí mohly vyrazit do lesa. Tam se stavily chýše, které se staly útočištěm jednotlivých tlup. Nejoblíbenější hrou tábora se stala vybíjená. Ta se hrála v každé volné chvilce, hráli ji malí i velcí. Úspěch měl tradičně fáborkový závod, ale také večerní programy, které si připravovali i táborníci sami.

  • Ovšem úplně jasné prvenství si získal den v pravěku.
  • Tři nejstarší tlupy se ihned po snídani odebraly do svých chýší, kde měly přečkat den.
  • Bez zásob, jen s vodou, opustili čtvrťáci a páťáci tábor.
  • V chýších plnili úkoly, ale hlavně vyráběli šperky, sošky a zbraně, které mohli vyměnit za jídlo. Svačinu jim obstarali zemědělci, vybraní členové tlupy, kteří museli splnit úkol a za něj obdrželi jídlo pro ostatní.

Oběd, ten si připravily

tlupy samy za pomocí kupců Vápky a Žitka. Nejdříve směnily tlupy výrobky za suroviny a pak mohly rozdělat oheň. Aby voda v kotlíku zavřela, to opravdu jednoduché nebylo. Po dvou hodinách se konečně podařilo z vyměněných surovin uvařit výborný guláš, který všem moc chutnal.

Mladší táborníci se vydali

na výpravu, kde připravovali překvapení pro kamarády z pravěku. Velké překvapení nad námi kroužilo ve čtvrtek. Tatínek Jirka Kostrhun se proletěl na svém motorovém padáku nad našim táborem a z nebe na nás padaly sladkosti. Sobota tradičně přinesla pozvání na rodeo do blízké vesnice Vápenice. Tady už na nás čekali kovbojové s ukázkou jízdy na koních. Každý, kdo měl zájem, se na koni mohl svést.

jkdkjfkdfjk
dsffsdfsdfsdfsdfsdf
fgdfgdfgd
fghdfgdg
gdfgdfg
dfgdfgdfgdfg

Občerstvit jsme se mohli výbornou zmrzlinou.

Další dny se počasí umoudřilo a tak přišlo i na slíbené koupání. Tábor jsme si opět užili. Pravěká doktorka Zdenka Peterková neměla mnoho práce s úrazy, všichni pravěcí lidé přežili tábor ve zdraví. Zuzka Valová se skvěle starala společně s mladšími vedoucími Magdou, Míšou, Nikčou a Aničkou o svoje tlupy. Paní Michalcová z Agropenzionu Vápenice nám jako vždy skvěle vařila. Tak za rok v pravěku, pro velký úspěch, se na další táborníky za všechny těší Andrea Olbertová, ZŠ Kunovice U Pálenice.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut cursus facilisis nibh eu imperdiet. Suspendisse ultricies ultricies orci. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Etiam ac mauris luctus odio pretium bibendum. Phasellus consequat nunc congue dui ultrices sodales. Vestibulum tincidunt, neque in tristique varius, nisi libero convallis risus, a viverra erat leo in ante. Fusce condimentum, est non rhoncus interdum, elit augue fermentum magna, eu aliquam est purus vitae eros.