Třetí nejlepší v republice aneb strojaři opět září

admin Novinky

V minulém týdnu 12. 10. 2023 se uskutečnil další ročník celostátní Soutěže mladých strojařů v programování CNC strojů. Soutěž zaměřená na znalosti a dovednosti středoškolských studentů v oblasti programování řídicích systémů pro CNC – Heidenhain, Sinumerik a Fanuc se konala v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno 2023 pod záštitou Svazu strojírenské technologie Praha.

Za naši školu se s nejlepšími středoškolskými strojaři ČR utkali vybraní studenti třetích a čtvrtých ročníků maturitního oboru strojírenství a učebního oboru obráběč kovů. Byli jimi Petr Švehlák, Šimon Hnilička, Martin Michalčík, Denis Cudař, Štěpán Planeta a Filip Šot. První tři jmenování soutěžící vyrazili do boje se znalostmi v rámci programu Heidenhain, ostatní pak v programu Sinumerik.

Skvělého výsledku dosáhl Denis Cudař ze třídy S4, který vybojoval v ostré konkurenci středních škol zářné třetí místo. Tím navázal na početnou sbírku medailových úlovků našich studentů z předešlých ročníků této populární a uznávané soutěže.

Našemu bronzovému vítězi srdečně gratulujeme a ostatním studentům děkujeme za ukázkovou reprezentaci školy.