Třetí rok za sebou bodujeme v celostátní soutěži České ručičky

spsoaub Novinky

Celostátní soutěž České ručičky 2016, určená žákům vybraných učebních oborů, zná své vítěze.    Naše škola patří mezi ně!

Studenti, pedagogové a další osobnosti ze školské, firemní i politické scény věnovali svůj předvelikonoční čas k tomu, aby se podíleli na této prestižní soutěži, která si každoročně bere za úkol „korunování“ těch nejzručnějších a nejznalejších žáků z vybraných učebních oborů v rámci ČR.

Možnost bojovat o titul nejlepšího autokarosáře roku 2016 v prostorech světoznámé automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi si po právu vysloužil Ondřej Kovář ze třídy KS3. Ten byl do celostátního finále nominován díky svému vítězství ve školním a následně krajském kole soutěže Mladé technické talenty, která volně navazuje na soutěž České ručičky. Celkový počet soutěžících na začátku soutěže čítal přitom okolo 270 žáků z přibližně 20 středních škol.

Z cesty do severovýchodních Čech si Ondřej nakonec dovezl famózní bronzovou medaili v kategorii KAROSÁŘ – AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2016, o kterou se utkal s devíti nejlepšími žákovskými autokarosáři tohoto roku.

Vítězům jednotlivých kategorií se rozdávaly velkolepé ceny v celkové hodnotě jednoho milionu korun a o slavnostní vyhlášení výsledků a předání význačných ocenění se postarala řada mediálně známých osobností.

Soutěž si během let získala značnou exkluzivitu, a to nejenom pro její celorepublikový rozsah, četnost zapojených škol, bravurní výkony žáků, ale také pro své významné partnery z nadnárodních společností, jako jsou ŠKODA AUTO, BOSCH, SCANIA a další, kteří se tak snaží podpořit atraktivitu technických oborů i spolupráci budoucích zaměstnavatelů žáků se středními školami.

Našemu bronzovému vítězi srdečně gratulujeme a děkujeme za ukázkovou reprezentaci školy.

Podrobnější informace o soutěži se dočtete zde

Ajé

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-12623/img/40f25d674b82236d356256641a1b7254.png