Třída SC3 a soutěž JA NN Social Innovation Camp

spsoaub Novinky

The Social Innovation Relay (SIR)  je mezinárodní vzdělávací projekt motivující studenty k vymyšlení inovativního podnikatelského řešení konkrétního společenského, nebo sociálního problému.

Dne 15. 10. 2020 se 5 studentů ze třídy SC3 zúčastnilo soutěže jménem JA NN Social Innovation Camp.

https://jaczech.org/programy-ja-czech/st%C5%99edn%C3%AD-a-vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD-odborn%C3%A9-%C5%A1koly/social-innovation-relay-sir/

Soutěž proběhla v on-line prostředí. Studenti se v den D dozvěděli zadání, na které museli zpracovat prezentaci. Téma závislost se jim líbilo. Bylo jen na nich, jak takovou širokou tématiku pojmou.

Naši studenti se rozhodli zpracovat závislost na drogách. Měli vymyslet nějakou pomoc pro závislé spoluobčany. Po dlouhé debatě se vytvořil návrh na poradenství pro závislé osoby na drogách a jejich rodiny. Do prezentace museli zakomponovat například: inovaci, detailní popis služby, cílovou skupinu, v čem je služba jedinečná, marketing, finance a realizaci služby. Poté si museli svůj nápad obhájit před porotou. Studentům se soutěž moc líbila. Při první možné příležitosti se chtějí zúčastnit znova.

Leona Kadlčková, učitelka