Vánoční akademie

spsoaub Novinky

Odpověď na otázku, jak se stát tím nejlepším zaměstnancem v 17 krocích, jsme se dozvěděli dnes dopoledne, když  jsme si zpříjemnili předvánoční chvíle poslední společnou školní akcí v roce 2014. Tradiční Vánoční akademie, jak ji již patnáctým rokem nazýváme, byla opět plná různorodých a barvitých vystoupení.                 Někteří vsadili na humor, jiní na zpěv, tanec, či na malý hudební koncert. 

Jedním z nejočekávanějších okamžiků Vánoční akademie bylo slavnostní oceňování studentů, kteří se svými znalostmi, schopnosti, dovednostmi či zásluhami na školním životě zvláštním způsobem vyznamenali. Oceňovali se sportovci, nejlepší studenti, nejlepší třídy, ale také vítězové nejrůznějších soutěžních klání.

Radost z ocenění svého snažení ovšem neměli jenom naši studenti, ale také naši učitelé. Každoroční anketa        o nejoblíbenějšího učitele praktické i teoretické výuky odhalila své vítěze.

Největším favoritem, z řad našich mistrů a současně i celkovým králem, se stal, již po čtvrté, Josef Dulínek, který „to“ – dle vlastních slov, opravdu nečekal. Z řad našich teoretiků se královského žezla ujala paní učitelka Martina Křížková, která si kvůli pracovnímu vytížení mohla užít svého zaslouženého potlesku pouze skrze mobilní telefon.

Titulem nejoblíbenější třídy, voleným samotnými učiteli, se může pyšnit třída ME1A.                                               A konečně prestižní cena Generálního ředitele Slováckých strojíren a.s., která je spojena s příjemnou finanční odměnou. V kategorii nejlepší žák v učebních strojírenských oborech zvítězil Rostislav Kubíček ze třídy KS3, obor strojní mechanik. V druhé kategorii nejlepší žák v učebních elektro oborech uspěl Zbyněk Kašpárek ze třídy K3, obor elektrikář – silnoproud. Třetí kategorie je určena celkovému vítězi a nejlepšímu studentovi školy. Tím se v tomto roce stal již pasovaný maturant Pavel Hefka studující obor mechanik elektrotechnik.

Vyznamenaným žákům i pedagogům srdečně gratulujeme.

Pořadatelům a vystupujícím děkujeme.

Všem ostatním přejeme jen to nej…nej…nej do nového roku 2015. Ať je pro všechny minimálně tak úspěšný, jako byl „je“ ten letošní.

Bližší výsledky:

Pořadí

Nej učitel

praktické výuky

Nej učitel

teoretické výuky

Nej třída
1.
Josef Dulínek
 Martina Křížková
ME1A
2.
Jaroslav Dubrava
Jan Hozák
P2
3.
Pavel Urbánek
Viktor Johaník
ME1B

Další ocenění žáci:

Petr Javořík a David Stach – práce v redakci školního časopisu

Pavel Bublík – vítěz krajského kola Strojírenské olympiády

Michal Michalec a Rostislav Kubíček –  3. místo v celostátní soutěži Machři roku

Denisa Doležalová – sportovkyně roku

Petr Cago – sportovec školy

Vojtěch Pavluš, Filip Kočica, Kryštof Daněk, Matěj Mlčůch, Jakub Navrátil, Richard Ostravský, Dominik Mahdal, Pavel Pražan – vítězové školního přeboru ve Futsale 2014/2015

                                                                                                                                                             AJé