Vladimír Špidla a Alena Gajdůšková na besedě se studenty

spsoaub Novinky

Do posledního místečka zaplněná aula Obchodní akademie v Uherském Brodě ztichla tak, že by snad bylo možné zaslechnout padající špendlík. Ticho narušoval jen otcovský hlas prošedivělého chlapíka za pultíkem. Uctivé ticho odpovídalo výjimečnosti situace. Našim žákům přednášel bývalý premiér PhDr. Vladimír Špidla.

Ve středu 11. 5. 2022 navštívili naši školu dva významní politici. Bývalý předseda vlády, ministr práce a sociálních věcí a letitý poslanec a europoslanec PhDr. Vladimír Špidla. Má bohaté zkušenosti z nejvyšší politiky, a to nejenom české, ale i evropské. V současné době působí jako předseda Masarykovy demokratické akademie v Praze. V zajímavém vyprávění přiblížil žákům současnou situaci u nás i v celé Evropské unii.

Blízkou spolupracovnicí PhDr. Špidly a rovněž dlouholetou političkou je náš druhý host. Tím byla PaedDr. Alena Gajdůšková. Paní doktorka Gajdůšková pracovala léta ve vysoké politice jako poradkyně předsedy vlády Vladimíra Špidly a Bohuslava Sobotky, 1. místopředsedkyně Senátu, poslankyně Poslanecké sněmovny a v současné době pracuje jako předsedkyně dozorčí rady Baťovy univerzity ve Zlíně. Neskutečný obdiv a poděkování patří oběma hostům. Strávili jsme s nimi několik příjemných chvil a hodnocení jednoho žáka po skončení besedy vypovídá o tom, že opravdová osobnost zaujme. „Klobouk dolů, že takoví lidé navštěvují naši školu a my máme tu čest s nimi diskutovat.“

Mgr. Jan Hozák, učitel