XI. ročník týdne sociálních služeb v ČR

spsoaub Novinky

Přesto, že středa byla upršená, nás buchlovský domov pro seniory vítal ve veselém, příjemném duchu poutavé podzimní výzdoby.

Každoročně v tomto ročním období je vyzdoben dýněmi a podzimní dekorací. Dýně a svíčky ve večerních hodinách osvítí prostory před domem.

Letos tato událost koresponduje s vyhlášeným „Týdnem sociálních služeb v ČR“. Proto se studenti oboru sociální činnosti přišli podívat a prohlédnout si tyto rozsáhlé prostory.

Uvítala nás paní vedoucí Bc. Martina Martináková. A poté nás provázela sociální pracovnice Mgr. Alena Trnčáková.

První cesta vedla do uzavřeného oddělení domova se zvláštním režimem. Nahlédlo se i do pokoje jedné klientky a prošla se denní místnost. Tady byly představeny pomůcky, které jsou využívány pro aktivizaci klientů s pokročilou formou demence či Alzheimera. Navštívila se relaxační místnost. Pak následovala návštěva velmi pěkné zahrady, která slouží klientům především v teplejších dnech roku. Je zde možné pěstovat v mobilních záhonech, hrát různé hry jako je třeba oblíbený petanque, nebo třeba jen odpočívat či si i něco ugrilovat.

Další cesta vedla na běžné oddělení a do jídelny. Také nechyběla reminiscenční místnost, která se využívá k posezení při vzpomínkách.

V lůžkové části druhého křídla bylo možné navštívit pokoj s klientkou, která, i když jí tělo nedovolí příliš mnoho pohybu, oplývala neskutečným optimismem. Byla plná humoru a chuti do života. Dokonce nám i zazpívala svoji oblíbenou písničku.

Předposlední cesta vedla do rehabilitační části. Cvičí se tady jemná i hrubá motorika. Oddělení má i část s vířivkou a subakvální vanou s masérnou a elektroléčbou. Součástí tohoto oddělení je i lékař, pedikérka a kadeřnictví.

Poslední cesta vedla do kaple, kde mají klienti možnost naplnit i spirituální potřeby.

Moc děkujeme za umožnění návštěvy.

Za SC2 Leona Kadlčková