Zasaď strom se starostou

spsoaub Novinky

Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Uherském Brodě se jako každoročně účastní projektu České rady dětí a mládeže (ČRDM) 72 hodin – Máknem a bude to!. S letošním mottem: „Zasaď strom třeba se starostou…“. Tentokrát jsme zavítali mezi děti do Azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Uherském Brodě. V zařízení nás čekala paní vedoucí Bc. Jana Jurásková, Dis. a její spolupracovníci a klienti, kteří se všichni akce aktivně účastnili.

Z činností, které projekt nabízí, jsme si vybrali činnosti s dětmi a venkovní práce na zahradě. Přinesli jsme dětem nové knížky, přečetli pohádky a básničky. Seznámili jsme děti s knihou. Maminkám jsme darovali sbírku dětského oblečení, která teď před nastupující zimou potěšila. V druhé části dne jsme šli vysázet několik keříků rakytníku okolo zařízení a upravit prostředí na zdejším dvorku. Proklestili, ořezali, upravili jsme stromy okolo plotu, zametli zdejší prostranství a pohrabali listí.

Kolem poledne se za námi přijel podívat i pan starosta Uherského Brodu Ing. Patrik Kunčar, ředitel Oblastní charity Uherský Brod Ing. Petr Houšť ředitel naší školy PaedDr. Rostislav Šmíd.

Všichni společně jsme k těmto činnostem zasadili památeční strom. První výkop provedl pan starosta. Byla zvolená višeň, která bude každý rok svými plody připomínat tuto akci. Při společné odpolední svačině byl čas i na to si popovídat o samotném poslání Azylového domu.

Veškeré pracovní výkony dokumentovala OA3. Jedinou konkurencí jí byl Slovácký deník a TV Slovácko, kteří akci prezentovali v tisku a TV vysílání. My se ale budeme nejvíc těšit na spot od naší skupiny reklamní agentury, která nám ho dodá až po zpracování. Nyní z jejich dokumentace poskytujeme fota k nahlédnutí, jak samotná akce vypadala.

Počasí vyšlo, práce podělaná, strom zasazený…Těšíme se na příští rok!

Leona Kadlčková, koordinátorka projektu

Článek Azylového domu: http://uhbrod.caritas.cz/Aktuality-C550/Projekt-72-hodin-Nove-stromky-strezi-cenne-poselstvi-CL1082/

TV Slovácko: http://televize.tvslovacko.cz/