Zdravá droga

spsoaub Novinky

Děkujeme za společně prožitý měsíc duben a pevně věříme, že Caesarova slova „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“ můžeme neaprílově aplikovat na sebe: „Našlapali jsme, prožili jsme, zvítězili jsme.“

Každým dnem hledá řada lidí motivaci, která by je posouvala i v této nelehké době dál a dál. Nám se tou motivací stala zvířata ve zlínské zoo, která napříč generacemi rozběhala celý Zlínský kraj. Téměř 3 000 lidí se tak poslední týdny díky zvířatům pravidelně hýbou v rámci 1. ročníku Distančního sportování SŠ.

Velká rodina Srdcařů a Nadšenců devíti středních škol Zlínského kraje jasně prokázala, že každý úspěch začíná nadšením a odhodláním něco zkusit. Naše odhodlání však překonalo i pomyslné hranice a myšlenka běhu jako zdravé drogy šla skrz celý svět. Běhali jsme v rámci klubů i s lidmi na jiných kontinentech. Jako bychom chtěli navštívit každý kout světa a místa, odkud zvířata do ZOO Zlín připutují. Úspěšně jsme zhruba dvaapůlkrát oběhli celou zeměkouli a našlapali vzdálenost 101 887 km. Největší kilometráží se na tom podílely kluby zkušené Obchodky Zlín, Tauferky Kroměříž, Kostky Vsetín, Gymnázia TGM a Gymnázia Zlín.

Úspěšným se stal krok každého z nás, přestože jsme z příběhů provázejících benefiční závod zjistili, že to nebylo vždy jednoduché. Teď díky zkušenostem už všichni víme, že i špatný běh je lepší než žádný. A díky spolupráci partnerů budou zvířata v ZOO Zlín finančně podpořena.

Proto probíhejte životem zdárně dál a těšte se na 5. května, kdy se ve zlínské zoo uskuteční zakončení dubnové akce, a to včetně překvapení!

Petra Balijová