Zlato a bronz na celostátní soutěži

spsoaub Novinky

Minulý týden 11. 11. 2021 se naše škola zúčastnila Soutěže mladých strojařů v programování CNC strojů. Tato soutěž pro nás není žádnou novinkou, ale spíše tradiční záležitostí, ze které si pravidelně odvážíme medaile, včetně těch zlatých. Soutěž, kterou pořádá SST – Svaz strojírenské technologie Praha – je mezistátní soutěží středních škol v programování řídicích systémů pro CNC stroje Heidenhain, Sinumerik a Fanuc.
 
Naše strojaře letos reprezentovali za systém Heidenhain Adam Pavelčík – S3, Patrik Výstup – S4B, Pavel Král – S4B a Filip Chuděj – S4B. Za Sinumerik pak David Horňák – S4A, Ruben Fonai – S4A, Petr Talský S4A a Jiří Krist S4B.
 
Není jistě náhodou ani zásluhou čtyř magických jedniček toho dne, že naši studenti obhájili cenné trofeje minulých let a i v letošním ročníku dosáhli na stupně vítězů. Ten nejvyšší a nejzářivější post obhájil Adam Pavelčík, který vybojoval zlatou medaili v systému Heidenhain. Krásné třetí místo a s ním bronzovou medaili získal David Horňák v systému Sinumerik.
 
Věříme, že naše vítěze potěšila nejenom příjemná výhra v podobě sluchátek Apple Airpods Pro, ale především samotná podstata jejich úspěchu v obrovské konkurenci středních škol.
 
Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za ukázkovou reprezentaci naší školy.