1. místo v okresním kole SOČ

spsoaub Novinky

Je 6. dubna 2021 a v Uherském Hradišti proběhlo okresní kolo SOČ (Středoškolská odborná činnost).

V oboru 17. má své místo politologie, kterou si vybral náš student Adam Kazík VS4.

Adam popisuje tématiku Evropské federace. Zabývá se detailním popisem EU od vzniku po současnost. V práci se vyskytuje celá řada odkazů na názory a citace mnoha osobností (a to jak současných aktivních představitelů, tak i historických osobností), které jsou doplněné vlastními názory. 

Také pracoval s rozsáhlou literaturou. Poukazuje na výzkumy a studie CVVM a CSU, kde pracuje s výsledky, které komentuje a navrhuje nová řešení.

Jeho práce dále popisuje nové návrhy na uspořádání Evropy a upozorňuje na nedostatečnou propagaci a edukaci k EU. Adama tato oblast nenechává pasivním a tak předkládá možná řešení jak EU propagovat.

V další části popisuje svoji aktivní činnost v této oblasti, kde (jak popisuje) „Instagramový účet s názvem Evropský projekt je živoucí platformou pro informování o dění v EU.“

Na tuto svoji činnost má snahu navázat v budoucnu a vytvořit team, který by dále rozvíjel jeho ideu o větší informovanosti o EU směrem k veřejnosti.

V dnešní obhajobě představil vlastní inovativní myšlenky. Zároveň prokázal obsáhlou znalost v oblasti historie i současnosti EU.

Bezkonkurenčně z 1. místa obhájil postup do krajského kola. Gratulujeme!

                                                                                                                      

Leona Kadlčková