A je to za námi!

spsoaub Novinky

Všechno jednou končí, a tak i naše setkání dospělo do zdárného konce. Naši kamarádi se vydali zpět do svého rodného Řecka a zároveň jsme online zamávali i našim virtuálním spojencům z Rumunska, Polska a Litvy. A co jsme ještě stihli zažít? Ve středu nás čekaly dvě velmi zajímavé aktivity, který byly v kompletní režii našich studentů. S pomocí čteného příběhu o nevidomé dívce se naši Erasmáci ponořili do světa temnoty. V druhé aktivitě jsme se dozvěděli, co je to prokrastinace, podělili jsme se o vlastní zkušenosti se stresem a pokusili jsme se své zážitky výtvarně zhmotnit. Na závěr jsme se ještě vrátili k naší návštěvě vily Tugendhat a snažili jsme se propojit téma projektu (štěstí, stres v životě člověka) s historií a osudy obyvatel této zajímavé stavby.

Samozřejmě nesmíme zapomenout, že všech aktivit se virtuálně zúčastnili i naši teamoví kolegové z Rumunska, Polska a Litvy. Díky spolupráci všech jsme vytvořili zajímavý pohled na vnímání štěstí a neštěstí.

Čtvrtek jsme opět strávili mimo školu. Pokorně jsme si prohlédli majestátné prostory velehradské baziliky, užasle jsme sledovali krásy podvodní přírody v areálu Živá voda v Modré a následně jsme se totálně vyřádili v akční střílečce laser game. Skvělý způsob, jak se uvolnit, nebo-li „Relieve Stress“ ;).

Poslední páteční dopoledne bylo vyhrazeno na rekapitulaci týdne. Opět nám významně pomohl pan učitel Kerek se svým workshopem o PowerPointu a tvorbě videa. Díky tomu vznikly super hudební videoklipy o všem, co jsme si za ten týden prožili. Velký dík patří všem členům českého týmu. Týně, Denči, Ondrovi, Davidovi, Kristianovi, Martinovi a Matějovi!