Angličtina je stále více v kurzu

spsoaub Novinky

Včerejší den byl pro některé středoškoláky opět ve znamení anglického jazyka. Soutěžilo se v rámci soutěže Anglické dny, která již pokročila do druhé fáze – krajského kola. Devět středních odborných škol a gymnázií se utkaly v prostorech naší školy, aby vybojovaly prostřednictvím svých anglických znalostí a prezentačních schopností titul toho nejlepšího angličtináře. Studenti si připravili práce zaměřené na ty nejatraktivnější zajímavosti ze všech možných koutů světa.

„Chvíli jsme netušili, zda k nám mluví Češi nebo cizinci. Tak ostrá byla konkurence.“ Komentovala výkony středoškoláků paní učitelka Blanka Smetanová, která byla pro soutěžící hlavní oporou.

Naši školu reprezentovaly dva týmy. Za Předbranskou  Martina Vitásková, Mariana Jílková, Dominika Popelková a Blanka Pavelčíková. Nivnické zastoupení bylo ve složení Patrika Tlacha, Tomaše Janečky a Martina Mošťka.

I přes velkou konkurenci a důslednou porotu složenou z vyučujících středních škol Zlínského kraje, se nám podařilo obhájit třetí a čtvrté místo této soutěže, proto si úspěchu o to více vážíme.

Tímto všem vítězům srdečně gratulujeme a ostatním zúčastněným děkujeme za profesionální výkony, kterých se jim podařilo dosáhnout. Poděkování patří také panu učiteli Bublíkovi a paní učitelce Křížkové, kteří se s vervou chopili přípravy našich žáků do této soutěže.

AJé