Budeme bojovat o titul nejlepšího strojního mechanika pro rok 2016

spsoaub Novinky

Student učebního oboru strojní mechanik – zámečník, Lukáš Matušík, se po vítězství ve školním kole soutěže Hledáme mladé technické talenty probojoval do krajského kola této soutěže. Se svými soupeři neměl slitování, a tak dosáhl dalšího vítězství, které jej zavede 19. – 20. dubna 2016 do Hradce Králové.

Tam se v prostorách SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové uskuteční 6. ročník celostátního finále soutěže odborných znalostí a dovedností České ručičkyKOVO Junior 2016 CZECH KOVO, kde se Lukáš pokusí navázat na dvojnásobné vítězství našich studentů v této kategorii z roku 2015 a 2014.

Hlavní myšlenkou konání akce České ručičky, která se uskuteční pod záštitou Královéhradeckého kraje, je propagace technických oborů, včetně rozvoje spolupráce mezi budoucími zaměstnavateli žáků a středními školami v České republice.

Lukášovi, který již v tuto chvíli patří mezi ty nejzdatnější strojní mechaniky z řad učňů pro tento rok, přejeme na cestě za titulem „nejlepšího zámečníka ČR 2016“ mnoho sil a pevných nervů.

Foto viz krajské kolo v Rožnově pod Radhoštěm