Celá třída za školou

admin Novinky

Navštívili jsme výrobce bazénů NIVEKO

Poslední školní den před souvislou praxí využila třída S2 k návštěvě firmy NIVEKO, která sídlí kousek za naší školou. NIVEKO je předním výrobcem prémiových designových bazénů „šitých“ na míru pro každého zákazníka, které dodává po celé Evropě.

Opět se nám podařilo skloubit teorii s praxí, protože kluci právě ve strojírenské technologii probírají zpracování a svařování plastů. Díky průvodcům z výrobního oddělení, panu Smetanovi a Machalovi, jsme se velmi podrobně seznámili s celou technologií výroby, od plánování zakázky, přes konstruktérskou práci, přípravu desek obráběním na CNC strojích, tvářením za tepla, skladováním a evidencí materiálu a polotovarů. Především jsme se detailně seznámili se všemi způsoby svařování plastů, od svařování desek polyfúzním svařováním na svařovacím automatu tzv. „zrcadle“ přes svařování horkým vzduchem za pomocí nahřátého svařovacího drátu až po svařování extrudérem. Poslední dvě technologie jsme si na závěr mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Pod rukama našich žáků vznikala přímo umělecká díla a ti nejlepší dostali okamžitou nabídku na pozici svářeče.

Zjistili jsme, že vyrobit bazén na míru není žádná hračka, za každým kusem stojí desítky pečlivých zaměstnanců, spousta práce s moderními technologiemi a v neposlední řadě důsledná kontrola výrobních procesů.

Děkujeme tímto panu Smetanovi, Machalovi i všem vstřícným zaměstnancům NIVEKA za perfektně připravenou exkurzi.

Petra Janíčková a třída S2