Comenius běží…

spsoaub Novinky

Chtěli byste se zapojit do mezinárodního projektu, procvičit si angličtinu nebo najít nové kamarády? Comenius team na vás čeká. Po super týdnu, kdy jsme hostili návštěvu z Polska, Turecka a Švédska, nás čekají další úkoly a také cestování! Máte-li zájem, stačí dát o sobě vědět vedoucí projektu paní Mgr. Balijové. Těšíme se na vás!

                                                                                                                                                        MB

Krátké postřehy a dojmy našich studentů z uplynulého týdne:

Celkově se to dle mého názoru povedlo moc dobře. Pocitově mi to přijde lepší než minulý rok. Nejvíce se mi líbily večery v restauracích, kde se všichni pořádně rozpovídali. Ze školních akcí se mi nejvíc líbil hned první den seznamování pomocí hry „culture basket“. Turnaj v kuželkách byl moc dobrý nápad jak všechno ukončit. Těším se na další setkání.   (Klára)

Nejvíc se mi asi líbilo, když jsme museli „ běhat“ po budovách školy a plnit různé úkoly všichni dohromady a pouze anglicky. Překonávali jsme spolu všechny problémy, vždy jsme se nějak domluvili a vzájemně radili. Mluvení anglicky mimo školní lavice je úplně jiná zkušenost. Naši učitelé do toho dali opravdu všechno. (Tereza)

Podle mě byl program ve škole každý den trochu dlouhý. Zahraniční studenti cestovali takovou dálku do České republiky a my jsme neměli moc šancí jim odpoledne ukázat naše město a okolí. Ale snažili jsme se jim předvést co nejvíce a užili jsme si spoustu legrace. Doufám, že si to u nás užili a těším se, až se znovu uvidíme.    (Dominik)

Myslím si, že to bylo dobré. Hlavně se mně líbilo, jak jsme hráli bowling. Moc se mi nelíbil

výšlap na Velký Lopeník, byl moc dlouhý a namáhavý. Jsem ráda, že se takový projekt na naší škole koná, protože jsem poznala spoustu nových lidí, zabavila jsem se jiným způsobem a hlavně to, že jsem měla možnost ubytovat cizince, se kterým jsem mohla mluvit anglicky a nijak jinak. Pro mě i moji rodinu to byl nový a neobvyklý zážitek. Byla bych ráda, kdyby se tenhle projekt mohl konat častěji.  (Dorota)

V Comeniu jsme měli možnost si pořádně procvičit angličtinu, a to se mi líbilo asi nejvíc. Byli tam zábavné aktivity například prezentování v angličtině, což bylo super a připadalo mi to lehčí než v mateřském jazyce. Taky jsem poznal nové kamarády, s kterými se dá i po projektu dál aktivně psát a tím zlepšovat si jazyk ještě víc.  (Filip)            

Já si myslím, že projekt Comenius je skutečně dobrý. Účastním se ho už delší dobu a tento týden patřil k těm nejlepším. Škoda, že to bylo tak krátké.  (Radek)