Další exkurze třídy K1

admin Novinky

V rámci poznávání nových technologií jsme ve středu 19. dubna 2023 navštívili dvě významné regionální firmy – Třinecké železárny Staré Město a KOVOKON Popovice.

Po příjezdu nás přivítali zástupci firmy. První část exkurze probíhala v zasedací místnosti, kde nám byly firmy více představeny. Poté jsme se přesunuli do výrobních prostor.

A co nás čekalo?

Třinecké železárny patří k největší české hutí s domácím kapitálem a produkují nejvíce oceli v České republice. Vyrábí válcované tyče z konstrukčních, uhlíkových, mikrolegovaných, cementačních a legovaných jakostí, žebírkové tyče do betonu o průměru 10 – 32 mm, ocel pro listová péra, úhelníky, pluhové a klínové ostří, profily U a I nebo také širokopatní kolejnice pro stavby železničních tratí.

Kovokon nabízí svým zákazníkům velmi širokou škálu a know-how strojírenských činností v oblasti CNC obrábění kovů, a to formou soustružení, frézování, broušení, vrtání a vyvrtání.

Návštěvy byly zaštítěny v rámci dlouhodobého projektu „Firemní žáci“, který má za úkol propojovat firemní prostředí s výukou naší školy.

Exkurze se zúčastnili žáci oborů obráběč kovů, strojní mechanik, operátor logistiky.

Dana Slintáková, učitelka