DEN ZEMĚ

spsoaub Novinky

Co patří do plastů a co je vlastně bioodpad? Odpovědi na podobné otázky jste se mohli dozvědět včera 23. 4. 2014 na uherskobrodském náměstí.

Středeční den byl pro mnohé obyvatele našeho města tak trochu netradičním. Konala se již po několikáté akce nazvaná DEN ZEMĚ s podtitulem „Třídíš? Třídím! Třídíme!!! Aneb vše o třídění odpadů ve městě“.

Akce měla za cíl nejen oslavit krásy matky přírody, ale především upozornit na nutnost třídění odpadků. Teplota byla příjemná, slunce svítilo a od toho se odvíjela i výborná nálada a celková atmosféra. Domácí zvířata a netradiční hry pro děti, pořádná zemědělská technika pro chlapy, zdravá výživa pro ženy a hudební překvapení pro všechny. To vše i mnohé další si mohl v průběhu včerejšího dne užívat každý Broďan.

DNE ZEMĚ se tradičně zúčastnili i žáci naší školy, a to pod vedením paní učitelky Hany Chamulové. Na to, s jakými aktivitami pomáhali a jak se přitom bavili, se můžete podívat v přiložených fotografiích.

A pro Ty z Vás, které už nebaví trousit se po brodských kopcích, mám dobrou zprávu. Můžete se v rámci těchto oslav projet napříč městem v netypickém, dřevěném vláčku Stelinka. Ale znovu až napřesrok.;)

                                                                                                                                                            AJé