Erasmus+ Destination Happiness – poslední setkání

admin Novinky

Snad tomu chtěl osud, náhoda nebo probíhající klimatická změna, ale poslední výjezd našeho týmu Erasmus+ proběhl v řeckém městě Kavala na pobřeží Egejského moře, v prostředí palem, zrajících pomerančovníků, citroníků, v dosahu písčitých pláží a nekonečných západů a východů slunce, které nám poskytlo tropické teploty a neskutečné množstvím energie.
A právě zde se nachází nenápadná škola jménem 6th Senior High School of Kavala, kde se potkali studenti a učitelé z České republiky, Polska, Litvy a Rumunska. Průběh návštěvy byl obdobný jako u těch posledních výjezdů. Někteří studenti se již znali, ale byli zde i nováčci, a tak na úvod proběhl integrační workshop. Závěrečný a hlavní úkol na všechny čekal až ve středu. TedTalks – vystoupení přede všemi a mluvit minimálně osm minut na dobrovolné téma, které však muselo souviset s náplní projektu. Zajímavá témata, pečlivá příprava, zodpovědný a osobitý přístup, to vše pro nás připravili všichni mluvčí a k tomu přidali ještě velmi dobrou znalost angličtiny. Spokojenost byla obrovská a velkou pochvalu si Denisa, Kristýna, Ondřej a David bezesporu zaslouží. Svými proslovy důstojně reprezentovali naši školu a ještě dokázali přiblížit svůj studijní obor zahraničním gymnazistům. Děkujeme! Jejich TedTalks si můžete prohlédnout zde:

Během pětidenní návštěvy studentský tým dostal příležitost pracovat i v terénu a poznat blíže Kavalu a vyjet na ostrov Thasos. Je to oblíbená část a znovu prokázala, že zde se všichni bez zábran rozmluví a začnou se více poznávat.
Projekt Destination Happiness se blíží ke konci. Práce studentů pomalu končí a na učitele čeká neoblíbené závěrečné zpracování všech dokumentů.
Jsme rádi, že máme studentky a studenty, kteří mají zájem o práci mimo tematický plán, chtějí pracovat trošku víc a nebojí se nových výzev. Těší nás to a motivuje k další zahraniční spolupráci.
BuBa team