Erasmus+ DESTINATION: HAPPINESS!

spsoaub Novinky

Naši žáci, kteří jsou zapojení do projektu Erasmus+, se 22. dubna zúčastnili online schůzky s názvem Direction → Happiness. Setkání bylo vedeno polskou psycholožkou Małgosií, a bylo určeny pro všechny členy ze všech zapojených zemí. Bohužel díky Covidu nemůžeme cestovat, a tak se snažíme alespoň o online komunikaci a především pokračovat v projektových úkolech a postupně se přibližovat cíli.

Zde je hodnocení Kristýny Mudříkové z SC2:

Bylo to velmi zajímavé, několikrát nás rozdělili do virtuálních „místností“ a řešili jsme tam vždycky určité téma týkající se osobního štěstí. Dále jsme si hodně povídali i o současné situaci, tj. pandemii. Jak jsou naše životy ve všech zemích určitým způsobem omezené a jak je těžké zůstat optimistický – například jak jsou zavřené naše oblíbené restaurace, kluby, sportoviště. Potom jsme diskutovali o tom, co nás udržuje „nad vodou“. Tím myslím naše koníčky a aktivity. Prakticky vzato jsme si vyměnili nějaké nápady, jak bojovat se stresem, smutkem a depresemi. Poznali jsme se tam s novými lidmi.

Určitě to byla dobrá zkušenost. Bylo pro mě náročné se plynule dorozumět s ostatními v angličtině, ale nakonec to vyšlo dobře. Zapojovala jsem se do konverzací, hlavně s první skupinkou, a došlo i k výměně kontaktů na Instagramu. Během setkání proběhla i nějaká dechová cvičení, kdy nám paní psycholožka vyprávěla nějaký příběh, který jsme si pak měli představit v mysli.

Setkání probíhalo online a s ostatními jsme se viděli a komunikovali přes online kamery. Bylo to opravdu zajímavé, jak jsem již zmínila. V poslední virtuální místnosti ze čtyř jsme pracovali na jednoduché grafice s lidmi z Erasmu na téma „Jak pomoct mentálnímu zdraví“ a uvedli jsme tam body , které by nám k tomu pomohly dosáhnout.

Momentálně pracujeme na serveru v aplikaci Discord, kam se budou přidávat další lidé z Erasmu, abychom se ještě víc poznali.

Mám z toho dobrý pocit a jsem ráda, že jsem poznala nové lidi a doufám, že to nebude naposledy a server, na kterém děláme, bude pro všechny přínosný a poznáme se ještě víc. I když schůzka byla od devíti do půl jedné, nestihli jsme si říct o sobě spoustu věcí.

Již zítra, tj. 18. května čeká naše Erasmáky další online meeting, kterým je bude provázet John Cannings. https://www.ibicus.org.uk/leader-biographies/john-cannings

Petra Balijová

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-34868/img/90f65e9d889d7ee824c3ee4c5c2de9f1.png