ERASMUS+ DESTINATION: HAPPINESS

spsoaub Novinky

V úterý 18. května jsme se zúčastnili „virtuální mobility“, neboli online schůzky, kterou vedl John Cannings, uznávaný pedagog a geograf.

Opět náš team rozdělili do pětičlenných skupinek, v kterých jsme tentokrát setrvali celou dobu. Nejprve jsme dostali prostor na to, abychom se (samozřejmě anglicky) představili, řekli něco o sobě, a pak už hurá do práce. Tématem celého workshopu bylo „Životní prostředí.“

Začali jsme odkazem https://www.footprintcalculator.org/ , který zjišťuje a hodnotí naši „ekologickou stopu“, tj. jak moc škodíme nebo naopak pomáháme životnímu prostředí. Například jak často jíme maso, jezdíme autem, používáme veřejnou dopravu, jak velký dům máme, zda třídíme a další. Dozvěděla jsem se, že kdyby každý žil stejně jako já, tak bychom potřebovali 2,7 planety Země, což je celkem hodně.

Dnešní workshop mě bavil ještě víc, než minulý. Až na drobnosti jsem téměř všem rozuměla a moje angličtina se právě díky těmto setkáním v Erasmu zlepšuje a jsem za to ráda. Toto je například jeden z důvodu, proč jsem v tomto projektu zapojená. Zlepšení angličtiny, cestování a hlavně poznávání nových lidí a jejich koníčků a kultur. Už se těším, až příští rok konečně vycestujeme!

Tento workshop byl přínosem pro všechny z nás a zjistili jsme, že můžeme naši planetu chránit nejen pravidelným recyklováním, ale i tím co jíme a způsobem jak žijeme.

Náš plán na založení serveru zatím klape a neustále se k nám přidávají další lidé.

Kristýna Mudříková, SC2