Erasmus+ na naší škole

spsoaub Novinky

Tak a je to tady! Naše škola po dlouhé přestávce opět hostí kamarády ze zahraničí! Projekt Erasmus+ žije! 🙂 Česko, Polsko, Litva, Rumunsko a Řecko. Jsme stále v kontaktu a stále se snažíme bojovat s nepříznivou situací. Ano, COVID19 je tu také.

Prakticky ihned po návratu z listopadové návštěvy litevského gymnázia v Jonavě začaly přípravy na projektovou návštěvu na naší škole. Zajištění ubytování, stravování, dopravy, doslova minutové rozplánování týdenního rozvrhu, promýšlení jednotlivých aktivit a workshopů, rozpis učeben, příprava oficiálních dokumentů a tisíc a jedna dalších drobností  – to vše je nedílnou součástí takovéto události. Ale víte, jak to je! Člověk míní…

Týden před plánovaným příjezdem nám rumunský tým oznámil, že z důvodu horšící se situace s COVID19 v jejich zemi nebudou moci přijet. O dva dny později se ze stejného důvodu omluvili i naši litevští přátelé. Tři dny před příjezdem se ozvali Řekové, že bohužel přijedou o den později, a aby toho ještě nebylo málo, pouhý večer před jejich příjezdem se museli omluvit i naši přátelé z Polska. Covid19 zasáhl i jejich řady. Zbýval nám tedy pouze řecký team.

Veškeré naše plány „vyletěly do povětří“. Z hodiny na hodinu jsme museli vše změnit, upravit a přizpůsobit, zajistit technicky online přenos a vymyslet náhradní online – virtuální verzi návštěvy, která by alespoň zčásti nahradila to, co bylo v plánu – a co musíme dle projektové smlouvy bezezbytku splnit. Ale naše heslo zní: Improvise! Adapt! Overcome! 😉 A podařilo se!

V pondělí jsme se všichni setkali jak online, tak naživo! Díky šikovnosti našich technicky zdatných členů teamu, skvělé technické podpoře a práci pana učitele Kereka byl kontakt navázán a následně jsme pod vedením pana učitele Jeřábka absolvovali netradiční formu „icebreakerů“. Ukázali jsme našim řeckým kolegům, co tu všechno ve škole máme, došlo i na přátelskou zdravici od našeho pana ředitele a určitě jsme si všichni v pondělí odpoledne oddychli, že to všechno první den klaplo.

Druhý den, časně zrána jsme vyrazili směr Brno. Čekala nás návštěva ojedinělého klenotu Moravy – vily Tugendhat. Velikost, krása, historie a hlavně příběh a pohnuté osudy rodiny i vily samotné nás ohromily. Ale ještě nekončíme! Pro naše hosty jsme připravili další neméně zajímavé zážitky a doufáme, že si to společně všichni ještě pořádně užijeme!

Za český team zdraví

Denča, Kika, Ondra, Matěj, Martin, Kristian, David a jejich podpora Petra a Mira