Erasmus +

spsoaub Novinky

Bohužel i na druhý pokus nám nevyšel projektový výjezd a návštěva a setkání s našimi kamarády z projektu z Polska, Litvy, Řecka a Rumunska. Do poslední chvíle jsme doufali, ale nakonec „live“ cestování do Rumunska nahradila online schůzka. Ve čtvrtek, 7. října 2021, nám bylo potvrzeno, že následující týden se chystá třídenní online meeting. Každé ráno jsme se setkali v počítačové učebně a přes platformu Microsoft Teams jsme se pozdravili a pracovali ve virtuálním prostoru s našimi kamarády z ostatních zemí.

První den jsme měli prezentaci o naší zemi, regionu a škole. Ukázali jsme a pochválili, jak to u nás vypadá. Dále jsme měli za úkol vytvořit prezentaci, která se týkala Modulu 1 (první část program Erasmus+, kde jsme měli např. vytvořit booklet z materiálů z hodin – např. dotazníku, který určitě někdo z vás taky dělal.) V ten stejný den jsme měli i workshop, který se týkal tvorby reportáže. Zjistili jsme nové informace a byl nám zadán úkol, na kterém jsme ihned všichni začali usilovně pracovat a podařilo se nám jej dokončit i přes „drobné“ potíže se sítí.  

Druhý den jsme sledovali film jménem „The Secret Life of Walter Mitty“ neboli „Walter Mitty a jeho tajný život.“ Film se nám bohužel sekal, protože byl sdílen v Teamsech přes obrazovku. Nás to ovšem nevyvedlo z klidu a ihned jsme zareagovali a film si pustili u nás ve třídě. Všechno dopadlo dobře. Na konci nás čekala diskuse ohledně filmu. Po skončení schůzky jsme natočili první rozhovor se studentem do naší reportáže a myslím si, že to dopadlo pěkně.

Třetí den byl pro nás všechny velmi akční a náročný. Už od rána jsme připravovali techniku na natáčení reportáže. Ve třídě jsme měli tři kamery, tudíž jsme mohli využít více úhlů záběrů. Každý měl nějakou práci. Někdo spouštěl kameru, někdo moderoval, někdo hlídal schůzku a já hlídala zvukovou stopu. Před devátou k nám přišli paní učitelka Alena Dulínková a pan učitel Ondřej Jeřábek, a po nich postupně čtyři studenti, a všichni zodpověděli pár otázek do výše zmíněné reportáže. Celá reportáž probíhala v anglickém jazyce. Všichni byli úžasní a jsme za to vděční. Reportáž se postupně sestříhávala a stihli jsme to akorát včas. Výsledek dopadl dobře.

Moje pocity z celé schůzky jsou velmi pozitivní. Mohla jsem trávit čas s českým Erasmus týmem, hodně jsme se nasmáli, mluvili se studenty z jiných zemí a zase o kousek dál jsme se posunuli v dovednostech. Zjistili jsme, že když všichni spolupracujeme, dokážeme velké věci. Dobrá nálada nás provázela všechny tři dny a nechyběla ani každodenní rutina, kdy jsme si pustili písničku „Happy“ od Pharrella Williamse.

Jsem ráda, že můžu být součástí Erasmu, protože neustále sbírám nové zkušenosti a dovednosti.

Kristýna Mudříková, SC3

https://youtu.be/0t7sEw02V3U