EuropaSecura

spsoaub Novinky

Soutěž pořádá Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo vnitra, Eurocentra Úřadu vlády, Institut pro Evropskou politiku, Zastoupení Evropské komise v ČR a další partneři.

Krajská kola proběhla v polovině května a skládala se ze 2 částí: v první šlo o zpracování podrobné analýzy na zadané téma a poté bylo vybráno jen 5 nejlepších týmů, které se utkaly s přísnou komisí i mezi sebou navzájem.

Kluci z VS4 a VS1 přesvědčili porotu odborníků o svých znalostech mezinárodní politiky, pohotově reagovali na dotazy ohledně Evropské unie, Íránu, Ruska, Běloruska, Izraele a Palestiny a dalších oblastí.

Do nezapomenutelného a unikátního celostátního finále postupuje vždy nejlepší tým z každého kraje. Finále je organizováno v úzké spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a příslušníky Armády ČR na vojenské základně v Brdech. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na jednáních jako diplomaté členských zemí EU a řešit neklidnou situaci ve fiktivním státě. Účastníci si odnesou unikátní zkušenosti a zážitky a tři nejlepší týmy vyhrají zájezd do Bruselu.

Moc našim borcům blahopřejeme k velkému úspěchu a těšíme se na reportáž z finále.

Lenka Vašků