Evropská unie otevírá dveře studentům

spsoaub Novinky

Ve dnech 2. – 5. 12. jsem já (Kristian Jilg) navštívil sídlo Evropské unie v Bruselu.

Na tuto návštěvu jsem se dostal ze simulace Evropského parlamentu v Senátu PČR. V Bruselu jsem navštívil Dům evropských dějin, Parlamentárium, Evropský parlament, jakož i Evropskou komisi. Zhlédl jsem i typické bruselské památky, jako je Atomium a čurající chlapeček.

V Evropském parlamentu jsme se zúčastnili brífinku o fungování Evropského parlamentu, po kterém následovala diskuse s europoslancem Luďkem Niedermayerem za EPP (Evropská lidová strana). Následně jsme nahlédli na zasedání výboru REGI (Regionální rozvoj). Tento den jsme večeřeli v restauraci Drug Opera.

Další den nám byla umožněna návštěva Domu evropských dějin. I když se tam nesmělo fotit, tak jsme měli možnost navštívit krásné muzeum o evropských dějinách. V ten samý den jsme navštívili Parlamentárium a Atomium. Parlamentárium nám přiblížilo fungování Evropského parlamentu a způsob, jakým vznikají právní předpisy v EU. Atomium je architektonický zázrak a má představovat model základní buňky krystalové mřížky železa. Bylo postaveno u příležitosti Světové výstavy 1958. I tento den jsme měli večeři v restauraci, a to v Chez Leon.  

Poslední den jsme absolvovali přednášku o Evropské unii v Evropské komisi a poté následovala cesta do ČR.

Chtěl bych poděkovat spolku Mladých demokratů a Evropskému parlamentu za tuto skvělou zkušenost.

Next stop: Štrasburk……