Inovace pro naše strojaře

spsoaub Novinky

Pečlivě vybíráme, čím vylepšit výuku. V učebně 10 se už druhým týdnem dějí velké věci: budují se rozvody elektřiny, instaluje se nový nábytek, ke každému počítači budou k dispozici dva monitory. Ale co je stěžejní – přímo v učebně 3D modelování je stůl plný 3D tisku.

Na naše žáky se už těší 3 tiskárny Průša. Dva dva kusy tiskárny PRUSA i3 MK3S slouží k běžnému filamentu a novinku představuje tiskárna ORIGINAL PRUSA SL1 s vytvrzovací stanicí, která z tekutého resinu tiskne velmi přesné 3D modely.

Zatím jsme ve fázi rozbalování krabic a díky odborným publikacím pomalu pronikáme do kouzel tiskáren pana Průši. Doufáme, že vy, naši žáci oboru strojírenství, se brzy vrátíte a pomůžete nám smysluplně využít kilometry tiskové struny a litry resinu.

K dispozici bude 3D skener MATTER and FORM, kterým si pošlete své vytištěné modely zpět do PC.

Brzy na viděnou ve škole!

 Petra Janíčková a Richard Kerek, Vaši učitelé