Je libo konference?

spsoaub Novinky

Třída SC3 se v minulém týdnu účastnila konference.

AT&T SoftSkills 2021

… jak jinak než online 🙂

Akce byla vhodná pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol z celé republiky. Cílem bylo studentům ukázat, jak se bránit syndromu vyhoření, zjistit, co znamená radikální upřímnost a jak ji využít. Dále v programu bylo: jak správně sestavit životopis a jak se připravit na pracovní pohovor.

Program:

Registrace. Úvodní slovo

I. BLOK: PREVENCE SYNDROMU VYHOŘENÍ Přestávka a přesunutí na další Webex link
II. BLOK: “RADIKÁLNÍ UPŘÍMNOST”
III. BLOK: JAK SESTAVIT ZAJÍMAVÝ ŽIVOTOPIS Přestávka a přesunutí na další Webex link
IV. BLOK: JAK SE PŘIPRAVIT NA PRACOVNÍ POHOVOR

Závěr

Názory studentů:

Andrea S:

Syndrom vyhoření 

V první části semináře mě okamžitě zaujala paní Barbora. Velmi příjemná paní aktivně zapojila účastníky do hovoru příjemným vystupováním a přátelským přístupem. Můžu říct, že byla ze všech přednášejících pro mě osobně nejlepší. Relaxační techniky jsou velmi užitečné, budu je využívat i v budoucnu a chci se o nich dozvědět více. Také zamyšlení se nad sebou a stresovými situacemi se ukázalo užitečné, protože jsem si mohla všimnout, jak já reaguji a jak odlišně reagují ostatní lidé. 

Radikální upřímnost 

 Část rockstar a superstar byla zajímavá. První přednáška pro mě nastavila „vysokou laťku“.

Pohovor 

Přednášející působil mile a profesionálně. Dával dostatek prostoru pro otázky atd. Prezentace mi přinesla zajímavé informace. Rozhodně z nich můžu v budoucnu něco využít.  

Celý seminář hodnotím pozitivně, pokud by byla další příležitost, ráda bych se zapojila znovu. 

Veronika K:

Bylo to fajn  Všichni byli velice příjemní a ochotní zodpovídat naše dotazy  Věřím, že si na ně v budoucnu určitě vzpomenu.  

Taky jsem skoro vyhrála kvíz:D  

Katka K:

  1. Syndrom vyhoření 

Prezentace byla velmi zajímavá a povzbuzující. Odnesla jsem si, že ať se děje co se děje, máme být naladěni pozitivně a nepřepínat se. Když si budeme myslet, že je toho na nás moc, zacvičme si nebo začněme dýchat v rytmech. 

  1. Radikální upřímnost 

Tato prezentace byla také velmi zajímavá. Měli bychom lidem říkat to co je správné, ale i nesprávné.

  1. Jak sestavit životopis, pracovní pohovor

Pro mě bylo nejlepší téma pohovor, ale ani sestavení životopisu nebylo k zahození. Mohli jsme se dozvědět jak ho napsat správně a jaké tam neudělat chyby. V pohovoru jsme mohli zjistit jakým chybám se vyhnout, ale i jak udělat dojem na první dobrou. Dozvěděli jsme se informace, které nám budou vhodné do života a nástupu do práce.  

Natalie D:

  1. Líbilo se mi, jak paní ukázala, jakými způsoby můžeme regulovat svůj stres. Také bylo fajn vidět, že si to můžeme spolu s ní procvičit a vědět, jak na to později sami. 
  1. U přednášky 2, se mi nejvíce líbilo, jakým stylem to bylo přednášeno a také to, že jsem si z toho odnesla určitě poznatky,  které mi budou v budoucnu užitečné, ať už v pracovním nebo vztahovém životě. 

Chris S:

Syndrom vyhoření, pro mě zajímavé téma. Z přednášky jsem si toho hodně vzal, moc se mi líbila. 

Radikální upřímnost, bylo velmi zajímavě podané téma, nečekal jsem, že mě tak moc zaujme. 

Terka H:

Syndrom vyhoření – toto téma se mi líbilo, protože bylo zaměřené na takovou duchovnější část, což já mám docela ráda. Líbilo se mi dechové cvičení, potom aktivita ostatních lidí na hovoru.

Natalie Š:

Téma prevence syndromu vyhoření se mi líbilo asi nejvíce. Bylo to zajímavé a hodně z nás stres má. Paní nám ukázala, jak se stresem můžeme pracovat.  

A další se mi líbilo jak se připravit na pracovní pohovor. Pán byl moc sympatický, dokázal to krásně vysvětlit, bylo to zajímavé, i když si všichni řeknou, že co je na tom jít na pohovor. Ale dnes mi pán ukázal, jak to ve skutečnosti funguje. 

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-34112/img/005ec7a0be1f632075850eb2f805b4bb.png