Jedeme na plný plyn

spsoaub Novinky

Druhý táborový den se všichni těšili na nové kamarády, kteří už nebyli tak docela noví, ale byli to „staří známí“. 

Den je třeba začít s pořádným nasazením, a tak jsme se s našimi mladšími táborníky pustili do sestavování vlastních robotů dle námětů lega, ale i vlastní fantazie. Poté, co jsme dali průchod našemu technickému umění, zasoutěžili jsme si ve velkém kvízu, kterým jsme oprášili naše zeměpisné znalosti. A vzhledem k tomu, že jsme cítili, že by bylo vhodné probudit i další buňky v našem těle k životu, skotačili jsme u pohybové hry kinect.

Ve stejnou dobu, kdy si jedna skupinka užívala kreativity lega, bláznivé zábavy kinectu a dalších aktivit, ta druhá ovládala robotickou ruku. Poté následovalo zkoumání záhadného světa miniatur, který nám odhaluje jedinečný mikroskop.

Po obědové pauze, která všem vrátila krev do žil, si naše skupinky své aktivity prohodily. První skupinka nahlédla pod tajemství mikroskopu a druhá zaměstnala své ruce sestavováním robotů. A aby i naši starší táborníci prověřili svůj zeměpisný přehled, utkali se v souboji svých znalostí.

Den jsme se skupinkou zelených, tedy našich mladších dětí, završili tím, že jsme se naučili vyrábět voňavá mýdla pro očistu rukou i duše. A co víc? Ještě jsme si stačili vyzkoušet, jak pořídit kvalitní fotografii a jak ji dokonale upravit.