Začíná týden zábavy a nekonečného dobrodružství

spsoaub Novinky

Startovní den našeho příměstského tábora se nesl v duchu seznamování a poznávání nových kamarádů. K tomu, abychom se všichni navzájem lépe a především zábavně poznali, jsme využili pěknou šňůru společenských her. Poté, co už jsme si pomalu začali pamatovat tváře a jména ostatních táborníků, přešli jsme k dalším, tentokrát už méně tradičním, aktivitám.

Skupinka našich mladších táborníků – tzv. ZELENÝCH odstartovala svůj týdenní maraton s brýlemi na očích v našem školním 3D kině. Po vydatném obědě a krátkém odpočinku si táborníci naprogramovali vlastního robota a poté se vydali na cestu po stopách QR kódů, které rozšifrovali pomocí svých chytrých hlaviček a tabletů.

Celý den jsme s našimi nejmladšími účastníky završili vydatným sportovním kláním.

A jak to vypadalo u našich starších táborníků – skupinky ŽLUTÝCH? Ti začali první táborový den stejně jako naši nejmladší. Seznamovací hry a pořádná podívaná ve 3D kině. Po obědové siestě a první ochutnávce zdejší kuchyně se vrhli do odpoledního programu. Nejprve si vyzkoušeli co je to 3D modelování za pomocí moderních technologií, se kterými se učí běžně pracovat i naši žáci, poté si zaskotačili a vybili přebytečnou energii u oblíbeného kinectu a závěrem si sestavili elektrostavebnici boffin.

Tak probíhal první startovní den třetího ročníku našeho příměstského tábora Škola hrou aneb Týden středoškolákem. A co Vy? drahé maminky a drazí tatínkové, také jste dnes zažili tolik dobrodružství jako Vaše děti?