Krajské kolo strojírenské olympiády

spsoaub Novinky

V tomto týdnu proběhl na pořádající Střední průmyslové škole ve Zlíně již čtvrtý ročník strojírenské olympiády. Po třech předchozích výborných výsledcích našich žáků, kdy dvakrát obsadili příčku nejvyšší, jsme zůstali poprvé pod stupni vítězů. V silné konkurenci, kdy všechna tři medailová umístění zůstala v rukou domácích žáků, se však naši kluci neztratili a obsadili pozice uprostřed výsledkové listiny. Nejlépe si z naší školy vedl Konstantin Velican, který skončil na krásném šestém místě se 112 body, kdy jej od lepšího umístění dělila velmi malá bodová ztráta. O pouhé tři body nižší skóre vybojoval Jožka Zaduban. I výsledky dalších našich kluků byly velmi pěkné a v konkurenci ostatních soutěžících srovnatelné. V celkovém pořadí škol obsadily soutěžící školy tyto pozice: 1. SPŠ Zlín, 2. SPŠ Vsetín, 3. SPŠOA Uherský Brod, 4. SŠPHZ Uherské Hradiště. Nás od druhého místa rovněž dělilo velmi málo. Všem čtyřem klukům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Petra Janíčková