Krátké ohlédnutí za Litvou

spsoaub Novinky

Erasmus+

Destination: Happiness

Konečně jsme se mohli osobně setkat! Program byl pořádně nabitý a procvičili jsme si díky výjezdu do Litvy angličtinu. Určitě dobrá zkušenost a mně osobně budou studenti z jiných škol chybět. Povídali jsme si o našich zemích, školách, městech a jiných věcech. Poznali jsme alespoň trochu litevskou kulturu a hlavně jsme nezmrzli. Těšíme se na další setkání a věříme, že dopadne stejně jako toto setkání, i přes pandemii, dobře.

                                                                                                                      Kristýna Mudříková

Po dvou letech práce a několika vln covidu-19, se stalo to, v co jsme všichni věřili: mohli jsme se všichni konečně setkat osobně v Litvě. Zkušenost určitě skvělá a i přes mnohá omezení, hlavně těm pandemickým, jsme si to rozhodně užili. Jazyková bariéra nebyla žádnou překážkou. Poznali jsme litevskou kulturu a historii.

                                                                                                                      Kristian Jilg

Dlouho očekávané osobní setkání členů projektu Erasmus+ bylo pro všechny účastníky jistě velmi příjemným týdnem stráveným v krásném prostředí. Dostali jsme možnost několik dní osobně mluvit anglicky, což je v dnešní době velmi cenná zkušenost. Zároveň jsme všichni potkali spoustu zahraničních vrstevníků, přičemž se spousta z nich stala našimi přáteli.

                                                                                                                      David Pileček

Výjezd hodnotím velmi pozitivně. Viděli jsme Litevské památky a kuriozity. Ochutnali litevské speciality. A poznali studenty nejen z Litvy, ale i z ostatních členských zemí. Se studenty jsme si velmi dobře rozuměli, protože jsme všichni mluvili anglicky a měli jsme podobné zájmy. Na toto setkání jsme se všichni těšili, protože jsme se předtím viděli jenom pomocí videokonferencí. Po dvou letech odkládání a mnoho neurčitostí jsme se konečně viděli osobně.

Nikdo z nás na tento zážitek tak lehce nezapomene!

        Ondřej Ondříšek

No a je to za náma! Po těch všech modulech, prezentacích a online záležitostech jsme konečně nasedli do letadla a prostě vzlétli. Bylo fascinující vidět pár známých tváří potom, co je člověk viděl jen jako pár pixelů na obrazovce, jednoduše nad osobní interakci nic není. Co se týče samotných zážitků tak všechna města byla především v noci nádherná, obzvláště vánoční stromečky v Jonavě, Kaunaský hrad či legenda o železném vlku z Vilniusu. Popsat skutečné emoce do pár řádků jen tak nepůjde. Můžu říct snad jen to, že i přes pár negativních zážitků a hromadu pozitivních je vlastně úplně jedno jaké byly, hlavní je, že byly intenzivní!

PS: Litva na nás vytáhla pořádný kalibr!

                                                                                                                         Martin Guriš