„Mezi poslanci a senátory…

spsoaub Novinky

Minulý týden jsme se vydali na návštěvu Parlamentu ČR. Už cesta do Prahy byla hodně napínavá kvůli opravám dálnice a každé zdržení by znamenalo, že by utrpěl předem domluvený plán exkurze.

Včas jsme dorazili na místo. Výletníci si při prohlídce Poslanecké sněmovny připomněli učivo z hodin práva i občanské nauky a obohatili své vědomosti o další fakta. Asi největším zážitkem byla příjemná atmosféra v Poslanecké sněmovně, kdy poslanci, známí z médií, procházeli s úsměvem kolem a vstřícně odpovídali na naše pozdravy. Dokonce na jedné z fotek můžete objevit Mikuláše Ferjenčíka z Pirátské strany, který nám přiblížil momentální zasedací pořádek v Poslanecké sněmovně. Nedá se zapomenout ani na průvodkyni. Snažila se odpovídat velmi fundovaně na naše zvídavé dotazy. Pokud byla na pochybách, neváhala o přesnou odpověď požádat Mgr. Jana Morávka, vedoucího Kanceláře PS.

Prošli jsme také historické centrum a obdivovali krásy předvánoční Prahy.

Zúčastnili jsme se i jednání Senátu. Mezi přítomnými jsme okamžitě poznali osobnost starosty Uherského Brodu a senátora Ing. Patrika Kunčara, který přišel naši skupinu pozdravit.

Z prostředí obou komor Parlamentu ČR i celkově z exkurze jsme si odvezli jen ty nejlepší pocity.

Marie Mikulcová a Jan Hozák