Mezigenerační tvoření

LSekaninova Novinky

Když se sejdou nápad, nadšení lidé a ochota spolupracovat, super výsledek se musí dostavit.

V úterý 28. listopadu 2023 jsme se studenty 2. ročníku oboru Sociální činnost navštívili Domov s pečovatelskou službou v Uherském Brodě. Nebyli jsme zde ale jedinou návštěvou, sešla se nás celá parta – dámy z Nadačního fondu Řemeslo pomáhá, canisterapeutický tým SpoluTudy, z. ú. a Bratrstvo psích tlapek. Toto nezvyklé spojení nám pomohlo vytvořit krásnou atmosféru při výrobě adventního města.

Děvčata si mohla v praxi vyzkoušet práci aktivizačních pracovnic a na vlastní kůži zažít pocit z práce, která má smysl. Se seniorkami jsme vyráběli krásné domečky z různých materiálů, děvčata si s nimi povídala a vzniklo tak nádherné mezigenerační spojení. Na celou práci dohlížela fenka Gessy. Tu zdejší seniorky již velmi dobře znají a její přítomnost jim přináší obrovskou radost. Studentky tak měly možnost nahlédnout i pod pokličku canisterapie a poznat její smysl pro uživatele sociálních služeb.

Celé dopoledne bylo pro všechny zúčastněné kouzelné – vánoční atmosféra, perfektní spolupráce a milé rozhovory nás provázely po celý čas. Na závěr jsme adventní městečko rozsvítili a mohli jsme si užít okamžiky zklidnění a vánočního naladění.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další.

L. Sekaninová