Moderní technologie ve výuce studentů

admin Novinky

Ti z vás, kteří sledují náš web, jistě ví, že se Vám pravidelně snažíme představovat nejenom novinky v rámci vybavení školy, ale i další moderní technologie běžně používané ve výuce.

Dnes bychom Vás chtěli seznámit s pětiosou obráběcí frézkou od firmy DMG MORI, která je jedinečným výukovým pomocníkem v rámci praktické výuky studentů učebních oborů obráběč kovů a nástrojař, ale i maturitního oboru strojírenství.

Frézka DMG MORI je vybavena tuhým naklápěcím rotačním stolem a je řízena řídicím systémem Sinumerik od firmy Siemens, který je hojně využíván i okolními firmami. To zvyšuje šance studentů na budoucí uplatnění. Stroj obsahuje řadu příslušenství, jako je zásobník na 16 nástrojů, obrobková sonda, nástrojová sonda a dopravník třísek.

V běžné praxi středních škol se standardně využívají frézky tříosé. Naši studenti tak díky možnosti výuky na frézce pětiosé získávají značnou konkurenční výhodu. Frézka je rovněž využívána pro výrobní účely – reálné zakázky pro naše firemní partnery. Praxe studentů je tedy ucelená a kompletní.