Návrat z království

spsoaub Novinky

Projekt Comenius – tentokrát návštěva ve Švédsku!

Po přivítání našich zahraničních kamarádu v Česku a návštěvách v Polsku a Turecku jsme tentokrát zavítali do severských končin. Čekalo nás chladné Švédsko. Ovšem jen co se počasí týče, samozřejmě.

Celá návštěva se vedla v neuvěřitelně přátelském a pohostinném duchu. Naši hostitelé se snažili ze všech sil a my jsme si užívali každou minutu pobytu a nemáme dostatek slov na chválu.

Samozřejmě nic není zadarmo. Do pozdních odpoledních hodin jsme trávili čas ve škole a absolvovali náročný program prezentací, kde jednotlivé týmy předváděly, jak si vedly v plnění domácích úkolů. Tentokrát bylo tématem pro náš domácí úkol dobrovolnictví. Náš tým ve Švédsku: Terka Bobčíková, Radek Šustek, Filip Vašíček, Dominik Polehňa a Martin Šobáň předvedli, že se neztratí a v mezinárodní „konkurenci“ se cítili jako ryby ve vodě. To vše samozřejmě pod vedením paní učitelky Koštové a pana učitele Bublíka a za přísného dozoru samotného pana ředitele SPŠOA, pana Šmída. Samozřejmě díky patří i zbytku týmu, který musel zůstat doma (výjezdové limity jsou neúprosné). I tito členové týmu se podíleli na tvorbě příspěvků a jednotlivých střípků mozaiky. Organizace a absolvování semináře o dobrovolnictví Volunteer Fair, Summerjob, 72 hodin, tvorba průvodce „Volunteer´s Guide“, příprava „neokoukané“ prezentace naší země, věnování svého osobního času, docházení na schůzky po vyučování atd. To vše se cení!

Odměnou za to je pak možnost poznat „jiný kraj a jiný mrav“. Mít možnost najít nové kamarády v zahraničí, užít si spousty zábavy, ale také použít to, co se učíme ve škole – angličtinu, a to ve skutečném, reálném světě. A samozřejmě i zkušenosti spojené se samotným cestováním – jak se neztratit v davu, nebo např. co dělat, když z letadla vyjede rozbitý kufr J, to vše je k nezaplacení a v budoucím životě se bude jistě hodit.

Pokud chcete mít alespoň přibližnou představu, jak se naši studenti měli, neváhejte a omrkněte naše krátké video!

Enjoy!

                                                                                                                                             MiB

https://www.spsoa-ub.cz/cardfiles/card-1026/card-5512/img/d308cae16b6a493acd9c5976ddd73ad1.jpg