Navštívili nás studenti z jihu Evropy

spsoaub Novinky

Včera dopoledne nás svou návštěvou překvapili středoškoláci až z Itálie. Žáci ze školy Istituto Istruzione Superiore, jež sídlí v městě Zatina nacházející se kousek pod Římem, každoročně navštěvují Střední odbornou školu ve Starém Městě, se kterou už několik let spolupracují a pořádají výměnné pobyty.

Jak už bývá zvykem, hostitel se vždy snaží svým hostům připravit co nejzajímavější program, atak se italští přátelé podívali, jak se vaří v Uherském Brodě pivo, nadechli se čerstvého vzduchu v nedalekých lázních Luhačovice, ochutnali olomoucké tvarůžky a samozřejmě si nenechali ujít ani návštěvu naší školy, která je doslova nadchla. Oproti tomu naše žáky nadchla krása některých italských dívek;)

Žáci ze Zatiny, kteří studují obory se zaměřením na chemii, fyziku nebo techniku, byli velmi zvídaví. Všechno chtěli vidět a všechno chtěli zkusit.

Jakou zábavu si žáci připraví v Itálii pro své české kamarády, se „staroměšťáci“ dozví v září, kdy mají naplánovanou cestu do této kouzelné země pověstné svou výtečnou kuchyní, dobrým vínem, okouzlující architekturou, romantickou atmosférou, sportovními vozy, stylovou módou, ale také „horkou“ krví;)

Alla prossima;)

                                                                                                                                                           AJé