Nové stroje stojí na svém místě

spsoaub Novinky

V létě jsme Vás informovali o tom, že v průběhu září tohoto roku projdou naše školní dílny podstatnou změnou. Ti z Vás, kteří jsou na škole alespoň jeden rok, si takové proměny nemohli nevšimnout. Ovšem jsou tady i noví žáci, kteří si podobu předprázdninové dílny moc nevybavují nebo ji nikdy neviděli.

Staré zasloužilé soustruhy a frézy, které vytrénovaly nejednoho statného strojaře, byly nahrazeny novými moderními stroji, díky kterým se praktická výuka opět posune do zcela jiných dimenzí a nabera tak nových rozměrů.

To ovšem není všechno! 8. října 2014 slavnostně otevřeme novou laboratoř mechatroniky a robotiky, která bude navazovat na současnou moderní učebnu automatizace. Tato učebna sloužící pro výuku PLC automatů Vás jistě nadchne svou nadčasovostí. Najdete zde stavebnice FISCHERTECHNIK pro simulaci výrobních technologií, nové robotické stavebnice LEGO MINDSTORMS education, simulace jednoduchých výrobních linek                     s inteligentním průmyslovým robotem a další pokrokové vybavení, které pomůže žákům se lépe ztotožnit s reálnou praxí, a to především díky hlavní podstatě celého systému: „Co si naprogramuji, to si rovnou odzkouším.“

V den otevření nové učebny proběhne i výstava a předvedení robotů Humanoid. Takže věřím, že je opravdu na co se těšit.

                                                                                                                                                             AJé

Zde se můžete podívat na seznam nového pořízeného vybavení, které se nachází ve školních dílnách:

  • CNC vertikální frézka pro pětiosé obrábění (1ks)
  • CNC vertikální frézka pro tříosé obrábění (3 ks)
  • CNC soustruh (3 ks)
  • Výukové panely pro CNC programování v řídicím systému HEIDENHAIN a SIEMENS, které jsou určeny        pro teoretickou přípravu programování a obsluhu (11 pracovišť)
  • Předseřizovací přístroj pro frézovací, vrtací a soustružnické nástroje UNO 20/40 (1 ks)

Malá vzpomínka na staré časy zde.

Nová podoba viz níže.