Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti

spsoaub Novinky

V úterý 5. 4. 2016 proběhlo na Gymnáziu Uherské Hradiště již tradičně okresní kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

52 soutěžních prací obhajovalo 75 soutěžících z osmi středních škol okresu Uherské Hradiště. Soutěžilo se ve 13 oborech, rozdělených do pěti komisí. Porotci hodnotící soutěžní práce byli učitelé ze zainteresovaných středních škol.

Soutěže se zúčastnilo:  Gymnázium Uherské Hradiště (13 prací), Gymnázium J.A.Komenského a Jazyková škola Uherský Brod (5 prací), SOŠ a Gymnázium Staré Město (2 práce), Stojanovo gymnázium Velehrad (5 prací), OA, VOŠ a JŠ Uherské Hradiště (7 prací), SŠPHZ Uherské Hradiště (12 prací), SPŠ a OA Uherský Brod (6 prací) a SSOŠ a Gymnázium Kunovice (2 práce).

Do krajského kola postupují práce z 1. a 2. místa, jsou-li pro postup doporučeny komisí.

Práce ze 3. místa jsou doporučeny do licitační komise, kde se o jejich postupu  rozhoduje dle celkového počtu prací přihlášených v daném oboru do krajského kola.

Děkujeme všem soutěžícím za vypracování soutěžních prací i jejich obhajobu.

Postupujícím do krajského kola blahopřejeme a přejeme úspěšné obhájení soutěžních prací i v tomto kole!

Jana Buršová

Foto ze soutěže zde

A jak se prosadila SPŠOA?

Za naši školu se můžeme radovat z úspěchu Lukáše Lysáčka, který soutěžil v oboru strojírenství.                   Tomu se nejenom podařilo dosáhnout na stupeň vítězů, ale dokonce vybojoval 1. místo.

Stejně tak patří gratulace Filipu Kočicovi za ukázkový výkon v rámci oboru elektrotechnika, který dokázal proměnit ve stříbro.

A jak se říká: „Do třetice všeho dobrého.“ Další medaili si odnesl Lukáš Pinďák, který obsadil bronzovou příčku  ve stejné kategorii jako Filip.

Za možným vítězstvím se na krajské kolo této soutěže rozjedou ti soutěžící, kterým se podařilo obsadit zlaté          a stříbrné pozice – Lukáš Lysáček a Filip Kočica patří mezi ně. Oběma našim reprezentantům přejeme na cestě za dalším oceněním jejich ročníkových prací mnoho sil a pevných nervů.

AJé