Olympiády v anglickém jazyce má své vítěze

spsoaub Novinky

Školní olympiáda v anglickém jazyce, která se konala v úterý 4. prosince v naší škole, je zdárně za námi a její pokračování v podobě okresního kola před námi.

Nejprve si však pojďme připomenout průběh soutěže a zkoušky, které byly pro soutěžící přichystány. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií na žáky 1. a 2. ročníků a zvlášť na žáky 3. ročníků. Olympiády se účastnili vybraní angličtináři z obou částí naší školy.

V rámci jazykového souboje pak porota posuzovala úroveň porozumění textové i poslechové angličtiny. Významnou a současně závěrečnou zkouškou bylo testování konverzačních schopností soutěžících. Dle slov poroty, jejichž představiteli byli učitelé anglického jazyka, Blanka Smetanova a Lukáš Skopal, byl pokrok v úrovni angličtiny u řady našich žáků zjevný. „Žáci byli převelice šikovní a snaživí,“ dodává B. Smetanová na adresu všech soutěžících.

A nyní už samotné výsledky jazykového klání.

1. a 2. ročníky

1. místo –  Filip Flekač, ME1,

2. místo – Tomáš Trtek, ME2A,

3. místo – Martina Pijáčková, VS2

3. ročníky

1. místo – Jan Holba, ME3, 

2. místo – Vojtěch Hermann, S3B, 

3. místo – Daniela Vernerová, SC3

Do okresního kola postupují vítězové obou kategorií. Gratulujeme!

Omlouváme se za kvalitu fotograií.