Pětinásobné prvenství, taková je bilance soutěže Středoškolská odborná činnost pro studenty SPŠOA

admin Novinky

Stejně jako v posledních 44 letech se i letos konal další ročník prestižní středoškolské soutěže známé pod zkratkou SOČ.

Tato celostátní víceoborová soutěž, která zahrnuje celkem 18 kategorií, otevírá dveře studentům z nejrůznějších typů středních škol. Její podstatou jsou nejenom vědomosti a jistý vědecký potenciál, ale také schopnost samostatné práce a její následná obhajoba před odbornou porotou.

Do okresního kola, které se konalo 11. 4. na půdě Gymnázia v Uherském Hradišti, postoupilo celkem 8 našich studentů z oborů strojírenství, mechanik elektrotechnik a veřejnosprávní činnost.

Úžasného výsledku dosáhlo rovnou 5 z nich, kteří dokázali porotu oslovit natolik, že si za své práce vybojovali absolutní prvenství. Jsou jimi Marek Ďurďa (s prací Dron), Filip Kablásek (s prací Využití 3D tisku při výuce odborných strojírenských předmětů), Vojtěch Grebeň (s prací Vliv nákladů bank na cenu bankovních produktů), Jiří Richtr (s prací Konflikt na Ukrajině: příčiny, dopady a jeho budoucí vliv) a David Pileček (s prací Ovládání elektronických prvků pomocí kamery). V neposlední řadě jsme obhájili dvakrát bronz za práci Učební pomůcka Jakub – měření statického koeficientu tření a vyčíslení nahodilé chyby měření od Jakuba Moravanského a práci Automatické otevírání okna od Matěje Snopka a Erika Špačka. SPŠOA si tak navíc odnáší neformální cenu za celkově nejúspěšnější školu soutěže.

Zlaté medaile zajistily studentům postup do krajského kola soutěže, čímž je současně postavily před další velkou výzvu i zajímavé dobrodružství. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Pozn.: Další fotky budou brzy doplněny…