Praha SC4

spsoaub Novinky

S týdenním zpožděním podáváme zprávu z pražského výletu SC4.

Praha byla výborná! Jinak se nedá říci… Skvělá!

Celé tři dny nás provázela výborná nálada a vše klaplo, jak mělo. Cesta vlakem, příjezd bez zpoždění a v Praze připravené ubytování, které sice zamíchalo s původním osazením pokojů, ale nakonec všichni našli svůj pelíšek.

Hned první den se začalo trasou od Václaváku na Staroměstské náměstí. Orloj byl sice zajímavý, nicméně většina skupiny dala přednost impozantnímu muzeu, které skrývalo před veřejností taje lidského bytí. Blíže se expozice muzea nedá popsat, neboť bylo trochu rozmařivé.

Další cesta vedla propetenými uličkami směrem ke Karlovu mostu. Cestou jsme ustály lákání umělců k jejich večernímu vystoupení v Klementinu. I když slibovali zábavu „zadarmo“. U Karlova mostu na nás čekala skupinka černošských námořníků lákajících zase k plavbě po lodi.

Protože jsme byly skupinka složená pouze z ženského pohlaví, tak na nás na mostě opět čekala další skupinka mužů, chtějících si pořizovat s námi fota. No proč neudělat radost…

Karlův most nám poskytl nádherný výhled na Vltavu. Také panorama Pražského hradu lákalo k pozastavení a užití chvilky na tomto krásném, romantickém místě.

Výšlap na Pražský hrad byl těžký. Zvolila se totiž náročnější trasa, která vedla po nových zámeckých schodech… Zvládlo se to (bez komentáře…) Výhled z hradeb za to stál.

Procházka hradem byla zakončená Zlatou uličkou, která byla jako vždy malebná.

Zpětnou cestu jsme zvolily opět zámecké schody, ale ty staré. Paní učitelka viděla naše znavená těla, tak nás občerstvila jablečným moštem přímo z Moravy dovezeným, v Praze prodávaným. Chutnal.

Druhý den výletu se šlo do ZOO Praha. Úchvatné zvířectvo v ZOO bylo fotogenické a tak padala fotka za fotkou. Několik z nás zvládlo prudce stoupající lanovku, která ZOO protínala v jejím středu.

Co na závěr? Vše se zvládlo. A to i s mapou, která byla vydaná v čínském jazyce. Zavedla nás vždy tam, kam bylo třeba.

SC4 a Leona Kadlčková