Školní kolo Strojírenské olympiády zná své vítěze

spsoaub Novinky

Minulé dny měli žáci oboru strojírenství se zaměřením na počítačové konstruování a grafiku spojené se školním kolem strojírenské olympiády. Průběžně plnili jednotlivé soutěžní úkoly a po pečlivém bodovém ohodnocení byla vybrána čtveřice žáků, která naši školu bude reprezentovat na SPŠ ve Zlíně, a to 20. listopadu.

První čtyři postupová místa obsadili:

1. místo – Vojtěch Herman S4B

2. místo – Štěpán Hrdlička S4A

3. místo – Jakub Bartoš S4A

4. místo – Martin Janků S4B

Kluci budou navazovat na velmi pěkné výsledky naší školy z předcházejících pěti ročníků, kdy v jednotlivcích získali 2x příčku nejvyšší, 1x třetí místo a v pořadí škol nám vždy patří stříbrná pozice! Soutěže se účastní všechny 4 průmyslové školy ze Zlínského kraje. Proto si těchto úspěchů vážíme a držíme klukům palce i v letošním roce.   

Olympiáda sestává ze tří soutěžních disciplín:

– modelování sestavy programem Inventor Professional

– test odborných vědomostí

– výrobní výkres součásti podle 3D modelu

Odměny pro postupující žáky letos zajistila naše škola ve spolupráci s Českou zbrojovkou, která je našim významným firemním partnerem.

Všem postupujícím přejeme hodně štěstí a vytrvalosti při zdolávání úkolů v krajském kole.

Za předmětovou komisi strojírenství Petra Janíčková