Třída SC2 poznává sociální služby

LSekaninova Novinky

Ve středu 10. dubna 2024 se studentky třídy SC2 vydaly na odbornou exkurzi do nízkoprahového zařízení pro děti a mládež KamPak? ve Slavičíně. Nízkoprahové zařízení KamPak? je určeno pro děti, dospívající a mladé dospělé ve věku od 11 do 26 let, kteří se ocitají v obtížných situacích. KamPak? před pár dny oslavil 15 let svého fungování a poslední dva měsíce se může pyšnit zcela novými zrekonstruovanými prostory.

V zařízení nás přivítali zakladatelé, vedoucí služby i současní sociální pracovníci, kteří se s námi podělili o mnoho svých zkušeností. Studentky se dozvěděly mnoho informací o smyslu a poslání služby, nejčastějších způsobech práce a o cílové skupině této sociální služby. Celé setkání bylo velkým osvěžením ve způsobu, jakým nám byly informace prezentovány, žádné téma nebylo tabu a pracovníci se nebáli hovořit ani o citlivějších tématech, se kterými se ve své práci setkávají. Studentky velmi ocenily diskusi o vzdělání a možnostech studia, specializačních kurzech a supervizi.

Závěr naší návštěvy patřil odbornému sociálnímu poradenství a jeho postavení v systému sociálních služeb, psychoterapii a samozřejmě nechyběla možnost si projít všechny prostory.

Pracovníkům patří velké poděkování za jejich čas, prezentaci své práce a těšíme se na další spolupráci.

L. Sekaninová