Jsme všude tam, kde se něco děje

LSekaninova Novinky

V neděli 14. a v pondělí 15. dubna jste nás mohli potkat na netradičním místě – ve Vizovicích, kde jsme se účastnili velkolepé akce Tradice a řemesla na Valašsku. Na jednom místě se sešli zástupci různých řemesel, profesí a škol a představovali malým a velkým školákům svou práci.

Neděle byla věnována široké veřejnosti a pondělí patřilo žákům 6. – 8. tříd základních škol, kteří zde již přemýšleli, pro jaké povolání se v následujících letech rozhodnou. Všechny činnosti bylo možné si vyzkoušet, osahat, poznat materiály i nástroje a zábava u toho samozřejmě nechyběla.

Naši školu prezentovala hned dvě stanoviště. První bylo věnováno elektrikářům. Zde si návštěvníci zkoušeli zapojit elektrické obvody, šroubovat, blikat či svítit. Druhé stanoviště obsluhovaly naše děvčata z oboru sociální činnost, kde ukazovaly, jak můžeme pomoci druhému člověku. Zájemci si mohli vyzkoušet resuscitaci, obvazování ran nebo jim studentky změřily krevní tlak. Pro ty, co se nebojí výzev, jsme jako správná škola měli i testík 🙂

Děkujeme všem, kteří akci navštívili a společně s námi se něco nového dozvěděli.

L. Sekaninová

autoři fotografií: Petra Benešová, Milan Mikšík, Lucie Sekaninová