Tým školní formule opět na vítězných stupních!

spsoaub Novinky

O víkendu se v Praze konalo národní finále soutěže STEM ve školách – Rychlé závodní vozy a 4×4 – na které škola již podruhé vyslala tým INFINITY. Soutěže v Praze se účastnilo celkem 15 týmů, z nichž každý přijel s ambicemi na vítězství. Naši kluci se ani letos „nedali“.  V konkurenčním boji obstáli a dosáhli na krásné třetí místo. Po několika prvních disciplínách, kdy náš tým všichni porotci jenom chválili za ohromný posun vpřed, jsme pomýšleli na nejvyšší umístění. Cenné body týmu patrně ubral o pár setin pomalejší čas naší formulky (podrobné výsledky zatím nejsou zveřejněny).

Vzhledem ke skutečnosti, že kluci jeli do Prahy v minimálním možném složení tří soutěžících a z toho dva z nich se letos museli připravovat na maturitu, je toto umístění unikátní.

Tímto děkuji Martinovi Boháčovi z S4, Kubovi Surému z S2A a Jarkovi Chmelovi z S4 za velmi pěknou reprezentaci školy, jakož i Martinu Juračkovi za několikaměsíční přípravu na soutěž.

Celý tým INFINITY děkuje za obrovskou podporu svým partnerům, kterými letos byly firmy PRECIZ Napajedla, Meusburger, Continental Barum, Škoda Auto a SPŠOA Uherský Brod. Bez nich by účast na finále nebyla možná. 

Už teď plánujeme strategii na další ročník soutěže, protože jak říkal sám pořadatel soutěže, do kompletní sady medailí nám schází jen ta nejvyšší.

Petra Janíčková a tým INFINITY