Úspěšnost našich studentů u maturit převálcovala celostátní průměry

spsoaub Novinky

Ačkoliv celostátní průměry ukazují oproti loňskému roku zhoršení výsledků (u didaktických testů v celostátním měřítku neuspělo 17,7 % studentů), výsledky maturit na SPŠOA Uh. Brod jsou výrazně lepší (školní neúspěšnost u didaktických testů byla pouze 6,6 %).  

Celkové výsledky v jednotlivých předmětech byly následující:

Jazyk anglický – státní neúspěšnost 4,9 %, naše školní 0 %, tedy všichni studenti uspěli.

Jazyk český – státní neúspěšnost 14,1 %, naše školní 5,5 %.

Matematika – státní neúspěšnost 17,4 %, naše školní 9 %.

V letošním roce maturovalo 90 studentů a 84 jich bylo úspěšných u všech částí maturitní zkoušky. Byly i třídy, které měly 100% úspěšnost, a v mnoha ohledech jsou výsledky našich studentů dokonce srovnatelné s výsledky studentů gymnázií.

Je jasné, že vynikající vědomosti, které naši studenti u maturitních zkoušek předvedli, nejsou jen výsledke náhody, ale jsou důkazem toho, že výuka na naší škole probíhá kvalitně a kontinuálně po celé čtyři roky maturitního studia.

Alena Dulínková